Május.
Feladataink:
-veteményezés és ültetés,
-talajtakarás a gyomirtás után,
-gyepápolás,
-növényvédelem bio permetszerekkel,
-védekezés a fagyok ellen,
-most vessük, ültessük a fűszernövényeket.
A katicabogár szerencsét hoz! Vigyázzunk a petéikre és a szürke, sárgán pettyezett lárvákra is. A katica nagymennyiségben pusztítja a levéltetveket.
Gondoskodjunk a zöldségutánpótlásról: A szabadföldbe vethetünk másodvetésként sárgarépát, körömvirágot. A dália gumókat is kiültethetjük. A fólia alatt nevelhetünk cukkínit, uborkát, brokkolit, káposztát, paprikát, paradicsomot, dinnyét. Az időjárástól függően ki is ültethetjük. A fóliát meleg napokon jól szellőztessük ki. Estefelé mindig csukjuk be a fóliát a fagyveszély miatt. A hónap közepétől folyamatosan ültethetjük ki a növényeket a szabadba. Csak megbízható helyről vegyünk palántát. A legjobb, ha magunk neveljük.
A hónapos retek, és a saláta helyére vessünk babot. Ha van elég területünk, készítsünk babtámaszt. A különbözőfajta futóbabbal változatossá tehetjük a kertet.
A paradicsomot előre elkészített, feltöltött támasz köré is ültethetjük. A lugas paradicsommal is jól kihasználhatjuk a helyet.
A nyári fűszerek vetése is ebben a hónapban esedékes. A Borsikafű, és a Borágó a szabadba vethető palántanevelés nélkül. A Kakukkfüvet ültessük. Ez évelő, és tövenként lehet vásárolni. Sok napfényt igényelnek. Társíthatunk hozzájuk egynyári virágokat.
Kukac nélkül. Apró, nem feltűnő legyek rakják le tojásaikat májusban főleg a káposztára, sárgarépára, és a vöröshagymára. A kikelő lárvák berágják magukat a növénybe. Ez megelőzhető, ha az említett növényeket beszórjuk hetente fahamuval, permetezünk csalánlével, káliszappannal. Erős fertőzés esetén hasznos a Piretrin porral való beszórás. Ha gombás eredetű betegségektől kell tartanunk, megelőzésére permetezzünk zsurlóteával vagy 0,01 %-os kálium-permanganát oldattal.
A gyümölcsfákat, amikor csak lehet, metszés helyett lekötözéssel alakítsuk.